W tajlandzkich szkołach nie ściągniesz podczas testów

Ściąganie w czasie testów nie jest problemem tylko polskich szkół. Podobne zachowanie uczniów ma miejsce praktycznie w każdym kraju, co oczywiście stanowi dla nauczycieli spory kłopot, gdyż w ten sposób niczego się nie nauczą.

Dlatego też w kadra profesorska w tajlandzkim uniwersytecie Kasetsart, opracowała dość nietypowe rozwiązanie, którego celem jest zapobieganie ściąganiu podczas testów. Nie zastosowano tu żadnej wyrafinowanej technologii w rodzaju setek kamer wysokiej rozdzielczości śledzących każdego studenta, lecz coś banalnego w swej prostocie, mianowicie specjalne czapki.

Wcale nie żartuje, to co widzicie na poniższym zdjęciu, to pomysł na wyeliminowanie ściągania od innych studentów. Dwie kartki przyklejone po obu stronach głowy, podobne do systemu zakładanego koniom, mają sprawić, że każdy test student napisze w pełni samodzielnie. Wygląda to co prawda głupio, ale zarząd szkoły ma nadzieję, że pomoże to wyeliminować ściągnie.

Trzeba jednak pamiętać, że ten system może i zapobiegnie ściąganiu od kolegów, ale na pewno nie zapobiegnie używaniu własnych ściąg.

Źródło: Bangkokpost.com

You may also like...