Kolejna irytująca wada OnePlus 7 Pro. Smartfon samoczynnie się wyłącza

Użytkownicy OnePlus 7 Pro narzekają na kolejny problem techniczny. Posiadany przez nich smartfon ma tendencję do przypadkowego wyłączania się w najmniej spodziewanych momentach.

Chińska firma OnePlus produkuje niewątpliwie bardzo ciekawe smartfony, ale ich atrakcyjność obniża wysoki poziom awaryjności. Praktycznie każdy model tego producenta trapią większe lub mniejsze problemy sprzętowe, albo związane z wadliwym oprogramowaniem.

Nie jest od nich wolny również OnePlus 7 Pro, który choć jest sprzętem stosunkowo nowym, to już dał się użytkownikom we znaki. Najnowszy problem jaki dotknął ten sprzęt jest szczególnie irytujący. Powoduje bowiem przypadkowe wyłączenia się telefonu i to w najmniej spodziewanym momencie. Jedynym sposobem na przywrócenie go potem do stanu używalności, jest ręczne wykonanie restartu. Raczej nie wygląda to na kłopot z wadliwą baterią, choć można by odnieść takie wrażenie. Jest to raczej kłopot związany z oprogramowaniem.

Na szczęście dla posiadaczy tego telefonu, producent doskonale wie o problemie i pracuje już nad jego rozwiązaniem. W wydanym oświadczeniu rzecznik firmy zapewnił, że inżynierowie przygotowują już aktualizację, która wyeliminuje kłopot. Nie chciał jednak zdradzić kiedy można się jej spodziewać, ale można założyć, że jest to kwestia najwyżej kilku dni.

Dobrą wiadomością jest również to, że sam problem nie jest powszechny i dotknął tylko niewielką liczbę użytkowników.

OnePlus 7 Pro

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...