watchOS 5 nie dla każdego modelu Apple Watch

Użytkownicy pierwszej i najdroższej wersji zegarka smartwatcha Apple nie będą zadowoleni z faktu, że nie da się na nim zainstalować najnowszej wersji systemu operacyjnego. Wiemy już na pewno, że watchOS 5 nie jest kompatybilne z Apple Watch Edition.

Na początku tego tygodnia Apple zaprezentowało najnowszą wersję systemu operacyjnego watchOS 5, udostępniając również jego betę. Ta okazuje się sprawiać już pierwsze problemy, gdyż kilku użytkowników skarży się, że po jej zainstalowaniu ich sprzęt przestał się uruchamiać.

Innym z problemów związanych z nowym systemem może być to, że nie da się go zainstalować na wszystkich wersjach zegarka. Należy tu wyjaśnić, że watchOS 5 będzie wspierało modele z Serii 1, 2 oraz 3. Nie będzie natomiast obsługiwać pierwszego modelu sprzętu, tzw. Apple Watch Edition określanego mianem Serii 0, którego Apple oferowało w cenie 10 tys. dolarów. Zegarek był sprzętem limitowanym i wyposażonym w kopertę z 24-karatowego złota. W ten sposób firma chciała wypromować swój produkt i pokazać, że stoi on na równi z luksusowymi zegarkami innych producentów. Po jakimś czasie producent wycofał ten model ze sprzedaży, zastępując znacznie tańszą, choć nadal drogą wersją ceramiczną.

Nie wiadomo ile osób kupiło taki wariant sprzętu, ale jeśli ktoś to zrobił, to teraz dowiedział się, że nie będzie mógł na nim zainstalować nowego systemu. Oczywiście nie powinno to być dużym zaskoczeniem, gdyż producenci urządzeń mobilnych zazwyczaj wspierają sprzęt tylko przez określony czas. W tym wypadku jednak powinno być inaczej. Jeśli ktoś wykłada na elektroniczny gadżet niemal tyle co na nowe auto, ma prawo oczekiwać specjalnego traktowania.

Apple Watch

Źródło: Twitter.com

You may also like...