Lenovo przygotowuje Androida Pie dla kolejnego smartfona

Lenovo nie zapomina o użytkownikach smartfona Lenovo Z5. Programiści pracują nad aktualizacją do Androida 9.0 Pie, która pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Tempo wprowadzania na rynek nowych smartfonów przez chińskie firmy, jest coraz szybsze. Ich użytkownicy mogą więc odnieść wrażenie, że producent ich porzuca, gdyż po rozpoczęciu sprzedaży skupia się na kolejnym modelu, zapominając o jego poprzedniku.

Tak mogą poczuć się posiadacze modelu Lenovo Z5, który po zaledwie pięciu miesiącach został zastąpiony przez model Z5s. A potem producent zajął się kolejnym modelem Z5 Pro GT. I choć jest to produkt z zeszłego roku, to fabrycznie nie znajdziemy na nim Androida 9.0 Pie, lecz 8.1 Oreo, co z pewnością bardzo martwi jego posiadaczy. Producent wprawdzie obiecał szybką aktualizację, ale obietnicy nie otrzymał, więc wielu właścicieli zapewne pomyślało, że zostali na lodzie.

Na szczęście tak się nie stanie. Z najnowszych informacji wynika, że producent prowadzi wewnętrzne testy aktualizacji i wkrótce powinna trafić do użytkowników. Aktualizacja przyniesie spore usprawnienia firmowego interfejsu użytkownika, obsługę gestów itp. Dodatkowo pojawi się licznik spalonych kalorii, wsparcie dla mobilnych płatności oraz zmodyfikowany system odblokowania telefonu twarzą.

Lenovo Z5

Źródło: Cnmo.com

You may also like...