Ponad 350 tys. osób straciło dostęp do Apex Legends

Respawn Entertainment pochwaliło się skutecznością działań w walce z cheaterami. Od momentu premiery Apex Legends zbanowano ponad 355 tys. osób, które używały nielegalnych narzędzi zapewniających im nieuczciwą przewagę.

Apex Legends to najnowszy przedstawiciel gatunku battle royale, który popularność zdobywa w iście ekspresowym tempie. W ciągu zaledwie miesiąca od rynkowej premiery, tytuł przyciągnął ponad 50 mln osób i możemy być pewni, że będzie ich znacznie więcej.

Niestety największą bolączką gier sieciowych są cheaterzy, którzy przy pomocy różnego rodzaju narzędzi uzyskują nieuczciwą przewagę nad innymi. Dzieło studia Respawn Entertainment również nie jest od nich wolne, ale na szczęście twórcy aktywnie walczą z tym problemem. Przedstawiciel studia zapewnił, że firma przeznaczyła znacznie więcej zasobów na zespół zajmujący się walką z cheatami. O jego skuteczności świadczyć może 355 tys. kont, które zablokowano od momentu premiery gry.

Prowadzone są także prace nad specjalnym systemem wbudowanym w grze, którzy umożliwi wygodne zgłaszanie oszustów. Zajmie się on nie tylko zwalczaniem cheaterów, ale również spam botów zalewających chata różnego rodzaju reklamami. Niestety twórcy nie podają dokładnej daty zaimplementowania nowych narzędzi, więc będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Twórcy Apex Legends zajmują się również poważnym bugiem, powodującym zawieszanie się gry na kartach graficznych Nvidia RTX. Zostanie on wyeliminowany wraz z kolejną aktualizacją, choć na razie nie wiadomo dokładnie co go powoduje. A problem jest poważny, gdyż w tym przypadku nie da się po prostu ponownie połączyć z serwerem i kontynuować rozgrywkę po chwilowej przerwie.

Apex Legends

Źródło: Reddit.com

You may also like...