Nowego iPada jeszcze nie odblokujemy twarzą

iPad siódmej generacji nie będzie dużą rewolucją. Nowy tablet pozostanie przy technologii Touch ID oraz zaoferuje ekran o doskonale znanej przekątnej 9,7″.

Już 25 marca odbędzie się event zorganizowany przez Apple, na którym zaprezentuje swe nowe produkty i usługi. Wśród nich będzie nie tylko subskrypcyjna wersja informacyjnego serwisu Apple News, ale także najnowsze słuchawki AirPods 2. Mówi się również, że amerykańska firma zaprezentuje tam także siódmą generację tabletu iPad oraz iPad mini 5.

W przypadku drugiego z produktów, możemy oczekiwać sprzętu o identycznej konfiguracji jak iPad mini 4 z 2015 roku. Różnicą będzie natomiast nowszy procesor, który znajdzie się pod maską.

Znacznie ciekawiej zapowiada się jednak nowy iPad, gdyż według japońskiego bloga Macotakara. Przecieki dotyczące szczegółów technicznych sprzętu są nieco dezorientujące. Niektóre źródła twierdzą bowiem, że produkt otrzyma nowy 10-calowy wyświetlacz, inne natomiast mówią o dotychczasowym ekranie 9,7-cala.

Nie zobaczymy w nim jednak technologii Face ID, którą Apple zastosowało w nowym iPadzie Pro. Źródło sugeruje, że koncern pozostanie przy dotychczasowym czytniku Touch ID. A to oznacza, że nie zniknie też przycisk Home, który jest bardzo przydatny w obsłudze tego sprzętu. Ciekawostką jest także obecność gniazda słuchawkowego, którego Apple już parę lat temu pozbyło się ze smartfonów. To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy preferują standardowe przewodowe słuchawki.

Pamiętajmy, że powyższe informacje są na razie nieoficjalne, więc Macotakara może się mylić. Czy doniesienia japońskiego blogera sprawdzą się, przekonamy się dopiero pod koniec miesiąca.

iPad

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...