watchOS 7 pozbawiło Apple Watch funkcji Force Touch

watchOS 7 może niemile zaskoczyć użytkowników Apple Watch. Najnowsza aktualizacja pozbawia go bowiem technologii Force Touch. Nie jest to jednak bug lecz zamierzone działanie producenta.

Gdy Apple wprowadziło na rynek swój popularny smartwatch, wyposażyło go w funkcję Force Touch. Pod tą nazwą kryje się technologia rejestrująca nacisk, która oferuje różne opcje w zależności od tego jak mocno naciśniemy wyświetlacz. Producent od lat wykorzystywał w swych zegarkach wspomnianą technologię, ale najwyraźniej uznał że już wystarczy, gdyż właśnie go jej pozbawił.

Po zainstalowaniu watchOS 7, technologia Force Touch znikna z zegarka bezpowrotnie. Dla wielu użytkowników jest to niemiła niespodzianka, gdyż producent wcześniej nie informował o swych planach. Jeśli więc korzystaliście z tego rozwiązania, to po instalacji aktualizacji nie będzie ono już dostępne. Może więc warto się z tym wstrzymać, szczególnie jeśli rozwiązanie uważaliście za użyteczne.

Koncern nie wyjaśnił co skłoniło go do uśmiercenia tej funkcji. Być może firma uważa, że nie pasuje do oferowanego przez nią sprzętu, gdyż wcześniej usunęła ją także z iPhone’ów.

Force Touch

Źródło

You may also like...