Targi MWC 2020 mogą się nie odbyć

W najbliższy piątek dowiemy się, czy odbędą się targi MWC 2020. Ich organizator GSMA zwoła powiem spotkanie, na których podejmie decyzję dotyczącą imprezy.

Pod koniec bieżącego miesiąca, jak co roku mają odbyć się targi Mobile World Congress. Organizowana w Barcelonie impreza, jest najważniejszym eventem w branży telekomunikacyjnej, na którym firmy z całego świata prezentują najnowsze smartfony. Tegoroczna edycja imprezy stoi jednak pod dużym znakiem zapytania i jest coraz większa szansa, że może się nie odbyć. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, która rozprzestrzenia się na cały świat.

Jak już wcześniej informowałem, na targach nie pojawi się wiele firm. Z udziału w imprezie zrezygnowały już LG, ZTE, Nvidia, Ericsson, TCL, Sony oraz Amazon, natomiast Samsung mocno ograniczy swą obecność. Firmy obawiają się o zdrowie swych pracowników, gdyż dużo osób obecnych w jednym miejscu może znacznie podnieść ryzyko zarażenia wirusem.

GSMA będące organizatorem targów, za kilka dni zdecyduje o przyszłości imprezy. Jak donosi hiszpańska gazeta La Vanguardia, w piątek odbędzie się wewnętrzne spotkanie, na której podjęta zostanie decyzja o losie wydarzenia. GSMA oczywiście odmawia skomentowania tych doniesień, ale odwołanie imprezy byłoby jedynym wyjściem.

Nie da się bowiem wykluczyć, że w najbliższych dniach kolejne firmy także zrezygnują z udziału w MWC 2020 lub ograniczą swą obecność. A wtedy impreza przestanie mieć sens. Zbyt mało wystawców znacznie zmniejszy bowiem jej atrakcyjność. Nie mówiąc już o tym, że odwiedzających targi, zapewne także pojawi się znacznie mniej.

MWC 2020

Źródło

You may also like...