WD daje chmurę na własność

Dzięki rozwiązaniom My Cloud każdy może teraz z łatwością przechowywać, odczytywać i współdzielić wszystkie zdjęcia, filmy oraz pliki w każdym czasie i miejscu, korzystając z dowolnego urządzenia — nie poświęcając przy tym swojej prywatności.

WD, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) oraz światowy lider w branży produktów cyfrowego stylu życia, zaprezentowała rodzinę urządzeń do obsługi osobistej chmury My Cloud. WD My Cloud to pełnoprawne rozwiązania pamięci masowej, które umożliwiają organizowanie, scentralizowanie i zabezpieczenie cyfrowych plików ze wszystkich komputerów i urządzeń mobilnych, a także zapewniają do nich dostęp z każdego urządzenia i dowolnego miejsca na świecie. Połączenie osobistego dysku My Cloud z Internetem zapewni klientom dostęp do danych, bez konieczności uiszczania miesięcznych opłat i bez utraty kontroli nad własnymi danymi.

Wierzymy, że dom jest najlepszym miejscem dla chmury” – wyjaśnia Jim Welsh, wicedyrektor generalny grup ds. produktów marki WD i elektroniki użytkowej. „Każdy z nas posiada tysiące cyfrowych plików rozproszonych na wielu komputerach i urządzeniach mobilnych. Zapanowanie nad tym chaosem to nie lada wyzwanie. Nasze rozwiązanie osobistej chmury to najłatwiejszy i najtańszy sposób umożliwiający klientom zapanować nad ich plikami i jednocześnie zapewnić im dostęp do wszystkich plików skądkolwiek i kiedykolwiek chcą”.

Według badań firmy Gartner, w 2016 roku przeciętne gospodarstwo domowe będzie posiadać około 3,3 terabajtów (TB) cyfrowych materiałów . Rosnącej popularności cyfrowych danych towarzyszy gwałtowna popularyzacja urządzeń podłączonych do Internetu; według badań przeprowadzonych przez The NDP Group, w przeciętnym gospodarstwie w Stanach Zjednoczonych znajduje się obecnie 5,7 takich urządzeń . Ta sytuacja wymaga zastosowania nowych rozwiązań pamięci masowych, które dałyby konsumentom pełną kontrolę nad swoim cyfrowym życiem. Magazynowanie plików w osobistej chmurze to nowy standard, który pozwala użytkownikom przechowywać pliki oraz materiały multimedialne w domu, na własnych napędach, a także zapewnia do nich dostęp przez Internet z każdego komputera PC, Mac, tabletu czy smartfona, przy użyciu dedykowanych aplikacji mobilnych. Za pomocą dysku My Cloud użytkownicy mogą udostępniać pliki, strumieniować multimedia i uzyskać dostęp do swoich danych bez miesięcznych opłat, ze świadomością, że znajdują się one w ich własnych domach i pod ich wyłączną kontrolą.

„Rodziny łączą, współdzielą, synchronizują i tworzą kopie zapasowe z wielu urządzeń mobilnych i komputerów znajdujących się w domu, a ilość cyfrowych danych wygenerowanych przez te urządzenia gwałtownie rośnie” – tłumaczy Liz Conner, starszy analityk badawczy w firmie Storage Systems, IDC. „Osobista chmura to idealne rozwiązanie upraszczające złożony problem organizowania cyfrowych plików między różnymi urządzeniami, pozwalając korzystać z cyfrowych filmów, zdjęć i utworów muzycznych na wszystkich urządzeniach”.

Łatwość konfiguracji i tworzenia kopii zapasowych

Klienci mogą uruchomić i skonfigurować swoją osobistą, prywatną chmurę w kilka minut. To zasługa rozbudowanego interfejsu (obsługiwanego przez przeglądarkę internetową) przygotowanego przez firmę WD, który przeprowadza użytkownika przez proces konfiguracji. Oprogramowanie WD automatycznie wykrywa podłączone napędy, znacznie upraszczając proces przygotowania urządzenia dla początkujących użytkowników. Po przygotowaniu dysku My Cloud klienci mogą z łatwością podłączyć swoje komputery oraz urządzenia mobilne za pomocą bezpłatnych aplikacji firmy WD dla komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze standardu Gigabit Ethernet i dwurdzeniowemu procesorowi przesyłanie plików trwa wyjątkowo krótko, tak więc szybko można scentralizować wszystkie cyfrowe materiały ze swoich urządzeń na jednym dysku My Cloud. Dzięki funkcji bezpośredniego przesyłania danych, wszelkie ważne pliki i filmy trafiają bezpośrednio do My Cloud, uwalniając ograniczoną przestrzeń dyskową na tablecie lub smartfonie.
Użytkownicy również mogą skorzystać z My Cloud – jako miejsca dla kopii zapasowych ich cyfrowych plików. Dla systemu Windows przygotowano oprogramowanie WD SmartWare Pro, umożliwiające określenie sposobu, czasu oraz miejsca tworzenia kopii zapasowych. Zwolennicy komputerów Mac mogą po prostu skorzystać z funkcji Apple Time Machine.

Pełna kontrola

Użytkownicy dysku My Cloud mogą przechowywać i organizować rodzinne zdjęcia, filmy i utwory muzyczne oraz inne ważne dokumenty w jednym bezpiecznym miejscu w domowej sieci. Dzięki aplikacji My Cloud czynności wyszukiwania, kontrolowania oraz udostępniania tych plików z dowolnego miejsca na świecie są proste i intuicyjne. My Cloud jest dostępny w wersjach o pojemnościach 2, 3 oraz 4 TB, zapewniając użytkownikom ogromne ilości przestrzeni dyskowej bez miesięcznych opłat. Klienci mogą natychmiast rozszerzyć dostępną ilość przestrzeni, podłączając inny dysk twardy do gniazda USB 3.0 urządzenia.

My Cloud pełni również funkcję domowego centrum rozrywki, przesyłając filmy oraz utwory muzyczne przechowywane na dysku do dowolnego urządzenia multimedialnego z certyfikatem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live™, bądź inteligentny telewizor lub konsola do gier.

Dostęp do osobistej chmury

Aplikacja mobilna WD My Cloud, dostępna dla urządzeń z systemami iOS® oraz opartych na Android, umożliwia wyświetlanie zdjęć, przesyłanie filmów oraz zapewnia dostęp do plików ze smartfonu lub tabletu, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Ułatwia też współdzielenie plików, a także zwiększa bezpieczeństwo samego procesu, umożliwiając wysyłanie plików przez e-mail, udostępnianie odnośnika do ich, a także otwieranie plików za pomocą zewnętrznych aplikacji.

Oprócz tego aplikacja mobilna My Cloud integruje także usługi publicznej chmury, ułatwiając przesyłanie plików między kontami serwisów Dropbox™, SkyDrive i Google Drive.

Cena i dostępność

Modele My Cloud o pojemności 2 TB lub 3 TB są dostępne w sklepie internetowym pod adresem wdstore.com. Model My Cloud o pojemności 4 TB trafi do sprzedaży w listopadzie. Wtedy też wszystkie nowe dyski My Cloud będą dostępne w Polsce. Przewidywana cena detaliczna modelu 2 TB to 590 zł, modelu 3 TB — 740 zł, a 4 TB — 910 zł. Aplikację mobilną My Cloud można pobrać ze sklepów App Store i Google Play. W przyszłości zostaną udostępnione także urządzenia My Cloud w konfiguracji dwu- i czterodyskowej.

Pojemność i kompatybilność

Urządzenia chmury osobistej są dostępne w wersjach o pojemnościach 2, 3 i 4 TB i są zgodne z systemami Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mountain Lion, Lion, Snow Leopard, a także wszelkimi urządzeniami opartymi na standardzie DLNA/UPnP.

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...