Przenośny dysk Western Digital zmieści aż 8 TB danych

Na stoisku firmy Western Digital mogliśmy zobaczyć prototyp nowego, przenośnego dysku SSD. Produkt zmieści aż 8 TB danych i oferuje transfer na poziomie aż 20 Gbps.

Dyski przenośne z roku na rok stają się coraz większe, umożliwiając łatwe przenoszenie wielkich ilości danych. Są nieocenione przede wszystkim dla osób zajmujących się obróbką filmów oraz zdjęć, pozwalając w prosty sposób dostarczyć wykonaną robotę do firmy.

SSD

Na targach elektroniki w Las Vegas, firma Western Digital pokazała prototyp najnowszego dysku, który zaskakuje pojemnością. Nośnik w standardzie SSD pozwoli bowiem zapisać aż 8 TB danych, umożliwiając przenoszenie setek godzin filmów w wysokiej rozdzielczości lub innych danych. Oczywiście przy tak dużej pojemności, zapis informacji zajmowałby użytkownikowi mnóstwo czasu. Na szczęście producent o tym pomyślał, dlatego maksymalna prędkość transferu to aż 20 Gbps.

Nowy dysk jest na razie tylko prototypem i nie dostaniemy go na razie w sprzedaży. Kupić możemy natomiast inne dyski nowe dyski tej firmy. Są to m.in. WD_Black P10 i D10, opracowane specjalnie dla posiadaczy Xboxa One. Ich ceny zaczynają się od 110 dolarów za 3 TB do 300 dolarów za 12 TB. Jest też model SuperSpeed WD_Black P50 Game tym samym szybkim interfejsem, który w wersji 500 GB dostaniemy za 180 dolarów.

Źródło

You may also like...