Westworld doczeka się gry mobilnej

Fani serialu Westworld czekają na premierę drugiego sezonu, a tymczasem pojawiły się wieści o planach stworzenia gry na smartfony. Zajmie się tym firma Behaviour Interactive.

Niebawem amerykańska stacja HBO znowu zacznie emisję serialu Westworld, którego drugi sezon powstaje już od pewnego czasu. Jego producenci nie chcą jednak ograniczać się tylko do telewizji i planują rozszerzyć markę także o inne media.

Warner Bros. Interactive potwierdziło właśnie, że marka zostanie wykorzystana do stworzenia gry na smartfony. Nową produkcją zajęło się studio Behaviour Interactive odpowiedzialne za grę Dead by Dailight, a w jej stworzeniu pomogli w tym producenci serialu z Kilter Films. Tytuł ponoć jest obecnie testowany w przez ograniczoną liczbę osób.

Gra opisywana jest jako symulator treningowy parku Delos, czyli krótko mówiąc jest symulatorem pozwalającym zarządzać własnym miniaturowym parkiem Westworld. Użytkownicy będą mogli tworzyć i opiekować się hostami i dbać o zabawianie gości. Oczywiście podobnie jak w serialu, można oczekiwać problemów z robotami, wykraczającymi poza ich poza ich standardowy program.

Z pierwszych przecieków wynika, że gra jest podobna do Fallout Shelter, niewielkiej produkcji związanej ze światem Fallouta. Nie wiemy jednak kiedy tytuł zostanie udostępniony graczom. A tak wygląda pierwszy screen z nowej produkcji.

Westworld

Źródło: Engadget.com

You may also like...