WhatsApp wprowadza na Androida zabezpieczenie biometryczne

WhatsApp udostępnia użytkownikom Androida dodatkową funkcję zabezpieczeń. Pozwala zablokować aplikację za pomocą własnego odcisku palca.

Komunikatory mobilne zasadniczo nie mają na swym wyposażeniu dodatkowych zabezpieczeń i polegają tylko na zabezpieczeniach samego sprzęt. Jeśli więc niepowołana osoba dostanie w swe ręce telefon, który nie jest zablokowany, może z łatwością dostać się do zapisów rozmów z komunikatorów.

Twórcy takich aplikacji zaczynają więc wprowadzać nowe funkcje, pozwalające dodatkowo zabezpieczyć sam komunikator. Taką opcję oferuje już od jakiegoś czasu popularny komunikator Signal, a teraz dodaje ją również WhatsApp. Aplikacja najpierw wprowadziła na iOS obsługę technologii Touch ID oraz Face ID, a teraz podobne rozwiązanie udostępnia dla Androida.

Użytkownik może teraz zablokować aplikację za pomocą odcisku palca. Ten sam odcisk będzie potrzebny także do jej odblokowania, gdy zechcemy z niej skorzystać by porozmawiać z przyjaciółmi. Tym samym zyskujemy pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do naszych rozmów. Nową funkcję należy ręcznie włączyć w ustawieniach aplikacji.

WhatsApp

Źródło

You may also like...