DJI Mavic Mini: kompaktowy dron z wysokiej jakości kamerą

Chińska firma DJI pokazała najnowszy model kompaktowego drona. DJI Mavic Mini zmieści się w dłoni, zaś wbudowana kamera nagra obraz w rozdzielczości aż 2,7K.

Drony to aktualnie jeden z najpopularniejszych gadżetów, chętnie kupowany przez osoby w praktycznie każdym wieku. Ich producenci wciąż doskonalą swój sprzęt, nie tylko zwiększając jego możliwości, ale też zmniejszając rozmiary. Obecnie modne są składane modele, które mimo niewielkich rozmiarów oferują bardzo rozbudowaną funkcjonalność.

DJI Mavic Mini

Jednym z takich produktów jest najnowszy DJI Mavic Mini, którego pokazała własnie chińska firma. Choć jak pokazuje zdjęcie gadżet mieści się na dłoni, to jest profesjonalnym sprzętem, doskonałym dla filmowców potrzebujących wysokiej jakości nagrań.

DJI Mavic Mini

Zapewni je kamera w sensor 1/2.3-cala, która potrafi wykonać 12 MP oraz nagrać wideo w 1080p/60 fps lub aż 2.7K/30 fps. Kamera rzecz jasna znajduje się na 3-osiowym gimbalu, który dba o to, aby obraz był ostry i w pełni stabilny. Oferuje również podgląd na żywo, więc nadaje się do różnego rodzaju transmisji do mediów społecznościowych.

Sam dron waży jedynie 250 gramów i posiada kilka trybów pracy ułatwiających pilotaż. Może na przykład oddalać się od filmowanego obiektu po spirali, a także oddalać się od niego i przybliżać, ciągle utrzymując w obiektywie kamery.

DJI Mavic Mini można już zamawiać na stronie producenta w cenie 399 dolarów. Do wyboru jest też wersja za 499 dolarów, którą wzbogacono o dodatkowe wyposażenie i zapasowe baterie. Do klientów gadżet trafi już 11 listopada.

Źródło

You may also like...