WhatsApp zapewni jeszcze lepszą ochronę przesyłanych wiadomości

WhatsApp pracuje nad nową funkcją, która jeszcze lepiej zadba o prywatność komunikacji. Umożliwi automatyczne skasowanie wiadomości po jej przeczytaniu przez odbiorcę.

Komunikatory internetowe są obecnie jedną z podstawowych metod komunikacji, służącą nie tylko do niezobowiązujących pogaduszek, ale też wymiany wrażliwych danych. Muszą więc odpowiednio zabezpieczać prywatność użytkowników, aby wiadomości nie wpadły w niepowołane ręce.

Wiele komunikatorów stosuje już szyfrowanie, które zabezpiecza wiadomości przed przechwyceniem. Nie chroni ich natomiast przed wścibskim rodzeństwem lub małżonkiem, którzy mogliby poznać informacje, które nie są dla nich przeznaczone. Czasem też sam odbiorca potrafi przekazać informacje dalej, bez wiedzy autora.

WhatsApp pracuje więc nad nową funkcją, która będzie jeszcze lepiej chroniła prywatność konwersacji. Funkcja nazywa się view-once i obecnie poddawana jest testom w becie popularnej aplikacji. Opcja uniemożliwi odbiorcy skopiowanie lub przekazanie dalej otrzymanej wiadomości, a także zrobienie zrzutu ekranu. Po przeczytaniu zniknie bowiem automatycznie z telefonu odbiorcy. Naturalnie nie jest to funkcja zapewniająca 100 procentową ochronę, gdyż użytkownik nadal będzie mógł zrobić zdjęcie tekstu za pomocą aparatu fotograficznego lub innego smartfona.

Dodam, że w komunikatorze działa już podobna opcja dla zdjęć i filmów, lecz dotychczas nie obejmowała wiadomości tekstowych. Oczywiście nie jest to jedyna opcja ochrony wiadomości przed niepowołanym dostępem, dostępna w tej aplikacji. Platforma od pewnego czasu oferuje bowiem znikające wiadomości, automatycznie kasowane po określonym czasie. Funkcja dostępna jest dla chatów indywidualnych oraz grupowych i pozwala ustawić samozniszczenie wiadomości w zakresie od 24 godzin do 90 dni.

WhatsApp
Źródło: WhatsApp

Źródło

You may also like...