WhatsApp wprowadza limit udostępnianych wpisów

WhatsApp ogłosił wprowadzenie limitu udostępnianych wpisów. Pomoże to zredukować liczbę plotek i dezinformacji przepływających przez komunikator.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest odróżnić prawdziwą informację od dezinformacji i nie chodzi tu tylko o kwestię szczepionek. Co gorsza, do szerzenia plotek i fałszywych informacji coraz częściej wykorzystywane są media społecznosciowe. Dzięki nim, taka fałszywka może się błyskawicznie rozprzestrzenić. Wiele osób udostępnia bowiem informację nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że nie jest prawdziwa.

Wspomniane zjawisko stało się dużym problemem dla firmy odpowiedzialnej za komunikator WhatsApp. Aplikacja używana przez ponad miliard osób na całym świecie, często staje się przedmiotem krytyki z powodu braku działań zwalczających dezinformację i plotki przechodzące przez serwis. Na szczęście zmasowana krytyka wreszcie zaczyna przynosić jakiś efekt. Należąca do Facebooka firma, wkrótce ograniczy udostępnianie wiadomości.

Podczas dzisiejszego eventu w Indonezji ogłosiła to Victoria Grand, wice prezes ds. polityki i komunikacji. Grand zapowiedziała, że od teraz użytkownik może udostępniać wpisy maksymalnie pięciu odbiorcom. Pozwoli to ograniczyć liczbę plotek i fake newsów rozpowszechnianych za pośrednictwem komunikatora.

Dotychczas użytkownik mógł bowiem udostępnić wpis dla 20 indywidualnych użytkowników lub grup. Jednak już w zeszłym roku wprowadzono limit pięciu użytkowników w Indiach. Uczyniono to po tym, jak poprzez komunikator zaczęto masowo rozpowszechniać fake newsy, które wywołały panikę. Teraz tym samym ograniczeniem objęci zostaną wszyscy użytkownicy.

WhatsApp

Źródło: Reuters.com

You may also like...