Samsung wyrusza na podbój Indii z nowym procesorem Exynos 7904

Samsung zaprezentował nowy procesor Exynos 7904. Układ powstał z myślą o rynku indyjskim i stworzono go dla smartfonów ze średniej półki, które mają rywalizować z urządzeniami chińskich producentów.

Z najnowszego raportu wynika, w ostatnim roku znacznie spadło zainteresowanie smartfonami Samsunga. Eksport sprzętu mobilnego koreańskiej marki mocno spadł, a winę za to ponoszą firmy z Chin podbijające rynek tanimi produktami. Koncern nie składa jednak broni. Zamierza podjąć z nimi walkę Indiach, które w ostatnich latach stały się sporym rynkiem zbytu dla smartfonów.

Specjalnie z myślą o tym kraju, koreańska marka opracowała zupełnie nowy procesor Exynos 7904. Chip stworzono dla smartfonów ze średniej półki i wyposażono w obsługę nowoczesnych funkcji.

Układ produkowany jest w procesie technologicznym 14 nm i posiada łącznie osiem rdzeni. Jego konfiguracja składa się z dwóch dużych rdzeni Cortex-A73 taktowanych zegarem 1,8 GHz oraz sześciu Cortex-A53 pracujących z częstotliwością 1,6 GHz. Układ zawiera także modem LTE Cat.12, umożliwiający pobieranie plików z prędkością do 600 Mbps. Na jego pokładzie znajduje się również ISP. Może on obsłużyć pojedynczy sensor o rozdzielczości do 32 Mps lub potrójną kamerę z nowoczesnymi funkcjami. Obsługuje ponadto nagrywanie wideo w 1080p przy 120 kl/s., a także 4K przy 40 fps. Jeśli natomiast chodzi o wyświetlanie obrazu, to wspiera ekrany o maksymalnej rozdzielczości Full HD+.

Samsung potwierdził, że masowa produkcja procesora Exynos 7904 już się rozpoczęła, więc niebawem na rynku pojawią się pierwsze smartfony, które go posiadają.

Exynos 7904

Źródło: Samsung.com

You may also like...