WhatsApp od stycznia przestanie działać na kilku smartfonach

Użytkownicy starszych smartfonów mogą korzystać z WhatsApp tylko do czwartku. 1 stycznia aplikacja przestanie bowiem działać na kilkuletnich modelach.

Jeżeli korzystacie z komunikatora WhatsApp, jednak posiadacie starszy model smartfona, to możecie jej używać jedynie do końca roku. Od 1 stycznia aplikacja przestanie bowiem wspierać niektóre urządzenia, a więc nie będzie można jej na takim sprzęcie uruchomić i to bez względu na wersję systemu.

Popularny komunikator przestanie być dostępny głównie dla starszych smartfonów Apple. Zakończy się bowiem wsparcie dla iPhone’a 1, iPhone’a 3G, iPhone’a 3GS oraz iPhone’a 4. Z aplikacji nie będą także mogli korzystać posiadacze LG Optimus Black, DROID RAZR, Samsung Galaxy S II oraz HTC Desire. To urządzenia, na których już nigdy nie uruchomimy komunikatora bez względu na wersję systemu. Trzeba więc przestawić się na jakiś inny komunikator, który nadal na tym sprzęcie będzie działać. Albo po prostu szarpnąć się na zupełnie nowy smartfon, jeśli nie chcecie ponownie przyzwyczajać się do obsługi całkowicie nowego narzędzia.

Na poniższych modelach da się nadal z niego korzystać, pod warunkiem że zainstalowano na nich iOS 9 lub Android 4.0.3. Tutaj również większość sprzętu należy do Apple, a są to iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S. Instalacja nowego systemu wymagana jest także w przypadku:

LG Lucid
Motorola DROID 4
HTC Sensation, HTC Thunderbolt (4G!)
Samsung Galaxy Note
Samsung Galaxy S III

Jeżeli natomiast korzystacie z WhatsApp na sprzęcie wyposażonym w KaiOS, takim jak JoPhone oraz JoPhone 2 również potrzebujecie aktualizacji. Potrzebujecie bowiem systemu w wersji co najmniej KaiOS 2.5.1.

WhatsApp

Źródło

You may also like...