WhatsApp testuje jednorazowe wiadomości

WhatsApp rozpoczyna testy zupełnie nowych jednorazowych wiadomości. Umożliwią wysyłanie filmów oraz zdjęć, które da się obejrzeć tylko raz, po czym samodzielnie się skasują.

Snapchat był pierwszym komunikatorem, który wprowadził do użytku wiadomości ulegające samozniszczeniu. Dziś taką opcję posiada wiele tego typu aplikacji, a niektóre idą dalej i jeszcze bardziej ją rozszerzają.

WhatsApp również od pewnego czasu oferuje swym użytkownikom funkcję znikających wiadomości. Aplikacja umożliwia użytkownikom określenie czasu, po którym wysłana wiadomość zostanie automatycznie usunięta. Przez ten czas tekst będzie jednak widoczny i da się go przeczytać wielokrotnie. Firma zamierza to zmienić i pracuje nad nową funkcją o nazwie View Once, dzięki której wysłane wiadomości będzie można przeczytać tylko raz.

Opcja umożliwi przesyłanie jednorazowych wiadomości zawierających zdjęcia lub filmy, które automatycznie skasują się po ich otwarciu. Nowa funkcja działa bardzo podobnie do Snapchata i jest bardzo prosta w obsłudze. Gdy zapragniemy wysłać jednorazowe zdjęcie lub film, wystarczy kliknąć na nową ikonę View Once. Gdy odbiorca przeczyta naszą wiadomość, otrzymamy odpowiednie powiadomienie, a wówczas multimedia automatycznie się skasują.

Niestety opcja nie jest tak użyteczna jak można by sadzić. Podobnie jak w przypadku funkcji znikających wiadomości, tutaj również można wykonać zrzut ekranu, zachowując wysłane zdjęcie zanim się skasuje.

Na razie funkcję View Once udostępniono wybranej grupie beta testerów aplikacji na Androida.

WhatsApp

Źródło

You may also like...