Windows Phone straci dostęp do WhatsApp już 31 grudnia

Użytkownicy smartfonów z Windows Phone już 31 grudnia utracą dostęp do aplikacji WhatsApp. Będą wówczas musieli poszukać innego komunikatora lub kupić nowy sprzęt.

Już za nieco ponad miesiąc definitywnie zakończy się żywot mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Amerykańska firma kilka tygodni temu wypuściła ostatnią aktualizację, a teraz ostatecznie zakończy wsparcie tej platformy. Dla użytkowników sprzętu z tym systemem oznacza to, że przestanie być dłużej użyteczny.

Na razie aplikacje wciąż działają na Windows 10 Mobile oraz Windows Phone 8.1, który wsparcie utracił w połowie 2017 roku. Jeśli jednak korzystacie z tej drugiej platformy, to powinniście wiedzieć, że 16 grudnia Microsoft zamknie sklep z oprogramowaniem. W przypadku pierwszego z systemów będzie on jeszcze działał po zakończeniu wsparcia zaplanowanym na 10 grudnia. Nie będzie jednak możliwe korzystanie na nim z popularnego komunikatora WhatsApp. Aplikacja przestanie działać na tym systemie 31 grudnia.

Dodam, że sprawa dotyczy to nie tylko Windows Phone, ale też Androida oraz iOS. Twórcy aplikacji postanowili bowiem odesłać na emeryturę wersję przeznaczoną dla najstarszych edycji systemów operacyjnych. Od 1 lutego przyszłego roku nie można będzie korzystać z komunikatora na Androidzie 2.3.7 oraz iOS 7.

Decyzja nie powinna być szczególnie bolesna dla użytkowników smartfonów. Oczywiście część osób pragnąca nadal korzystać z aplikacji, będzie musiała wymienić sprzęt na nowszy. Na szczęście nie jest ich dużo. Według najnowszego raportu Google, Android 2.3.7 jest aktualnie zainstalowany tylko na 0,3% wszystkich urządzeń korzystających z Google Play.

WhatsApp

Źródło

You may also like...