Nowy wideodzwonek August oferuje pełną swobodę montażu

Firma August zaprezentowała nowy model wideodzwonka do drzwi. August View oferuje pełną swobodę montażu oraz rejestruje obraz w rozdzielczości 1440p.

Wiele lat temu przybywającego gościa anonsował dzwonek do drzwi, z którego wydobywał się ostry dźwięk. Dziś takie urządzenia to przeżytek, gdyż coraz częściej instaluje się wideodzwonki, oferujące znacznie większą funkcjonalność.

Taki wideodzwonek nie tylko pokaże nam kto znajduje się przed drzwiami, ale też umożliwi porozmawianie z gościem. Wiele modeli posiada bowiem dwukierunkowe systemy komunikacji i to również zdalnej, wykorzystującej smartfony i domową sieć. Dodatkowo taki dzwonek może być częścią naszego systemu alarmowego, ostrzegając gdy ktoś obcy kręci się pod drzwiami.

Jednym z najbardziej znanych producentów takich wideodzwonków jest firma August. Przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie kolejny model urządzenia o nazwie August View. Sprzęt jest zdecydowanie bardziej elegancki od poprzednika, dysponuje bowiem smukłą obudową wyposażoną w wymienne panele. Jest ich aż osiem i dzięki temu łatwo dopasujemy dzwonek do wyglądu naszych drzwi.

August View

Kolejną zaletą sprzętu jest bateryjne zasilanie. Nie musimy więc martwić się podłączaniem przewodów z instalacji dotychczasowego dzwonka, gdyż wystarczy go jedynie przymocować do ściany. Akumulatorki są oczywiście wymienne, a ich ładowanie odbywa się poprzez port microUSB.

Następnym plusem jest zupełnie nowa matryca kamery, oferująca rozdzielczość obrazu 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość znacznie poprawia ostrość i wyrazistość obrazu umożliwiając łatwiejsze rozpoznawanie szczegółów. Jak już wspomniałem, August View może być pierwsza linią obrony przed włamywaczami. Ma więc detektor ruchu umożliwiający monitorowanie przestrzeni przed drzwiami. Oczywiście dostępny jest również streaming obrazu. A jeśli posiadamy zamek August Smart Locks, będziemy mogli zdalnie wpuszczać gości do naszego mieszkania.

Nagrania z naszego zamka można przechowywać w chmurze, choć to oczywiście dodatkowo kosztuje, jeśli chcemy je tam trzymać dłużej niż 24 godzin. W tym wypadku 50 dolarów rocznie. Zamek w sprzedaży pojawi się już 28 marca i trzeba będzie za niego zapłacić 230 dolarów.

August View

Źródło: August.com

You may also like...