Nowe szkło Gorilla Glass będzie chroniło składane smartfony

Corning pracuje nad kolejną generacją szkła Gorilla Glass, przeznaczonego dla składanych smartfonów. Produkt o nazwie Willow Glass ochroni ich ekrany przed uszkodzeniami, również w miejscu zgięcia panelu.

Od lat nasze smartfony chroni szkło firmy Corning. Produkt bardzo skutecznie zapobiega nie tylko rysowaniu, ale i pękaniu paneli płaskich oraz z zaokrąglonymi krawędziami. Zapowiedź wprowadzenia do sprzedaży składanych smartfonów wzbudziła o wielu konsumentów obawy odnośnie kwestii ich ochrony. Standardowe szkło nie jest bowiem na tyle elastyczne, by mogło chronić wyświetlacz, który będziemy wielokrotnie zginać i prostować. Corning postanowiło więc opracować specjalną wersje o nazwie Willow Glass.

Zanim pojawiło się Gorilla Glass, ekrany smartfonów chroniono plastikową powłoką. Obecnie nadal się ją stosuje, choć już w nieco mniejszym stopniu, głównie w modelach z ekranami odpornymi na pękanie. Stosuje go m.in., Motorola w urządzeniach z technologią ShatterShield. Plastik jest bowiem elastyczny i faktycznie może chronić przed rozbiciem panelu, ale za to bardzo łatwo się rysuje. Nie można więc zastosować go w składanych smartfonach, gdyż ich ekrany szybko wyglądałyby jak po wieloletnim użytkowaniu.

Nowe szkło Corning nie zgina się wprawdzie tak dobrze jak plastik, ale robi to w zupełnie wystarczającym stopniu by móc chronić składane smartfony. Nie jest jednak tak wytrzymałe jak standardowe szkło.

Niestety na pojawienie się Willow Glass trzeba będzie trochę poczekać. Produkt jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, więc trafi do smartfonów dopiero za kilka lat.

Willow Glass

Źródło: Wired.com

You may also like...