Więcej smartfonów Huawei będzie miało procesory Kirin

Huawei chce uniezależnić się od dostawców procesorów. Chiński koncern zapowiedział więc, że w jego smartfonach będą częściej pojawiały się firmowe układy Kirin.

Niemal każdy producent smartfonów opiera swą działalność na zewnętrznych dostawcach podzespołów. Nie jest bowiem w stanie samodzielnie produkować wszystkich elementów, z których powstaje ich sprzęt. Jest to konieczne, lecz stanowi też problem. Problemy dostawców mogą bowiem wpłynąć na ciągłość produkcji, nie mówiąc już o fluktuacjach cen podzespołów.

Firmy starają się więc uniezależnić od partnerów. Taki też plan ma Huawei, który chce stosować więcej własnych procesorów z rodziny Kirin. Obecnie te układy montowane są głównie we flagowych modelach, zaś tańsze urządzenia posiadają procesory od Qualcomma oraz MediaTeka. Firma chce jednak zmniejszyć liczbę modeli, które wykorzystują obce procesory. Zapowiedziała właśnie, że w drugiej połowie tego roku, do 60 procent wzrośnie liczba modeli posiadających układy produkowane przez firmę HiSilicon.

Dla porównania, w drugiej połowie zeszłego roku, poniżej 40 procent smartfonów tego producenta posiadało procesory Kirin SoC. W pierwszym półroczu bieżącego roku było już ich 45%. Jeśli w drugiej połowie roku firma chce zwiększyć ten odsetek do 60%, oznacza to, iż procesor Kirin będzie miało w tym roku około 150 mln smartfonów.

W realizacji tego planu z pewnością pomoże wprowadzony właśnie na rynek Kirin 810, który trafi do dużej części budżetowych modeli chińskiego producenta.

Huawei

Źródło: Digitimes.com

You may also like...