Kirin 810 pokazuje moc w najnowszym benchmarku AnTuTu

AnTuTu przetestowało najnowszy procesor Kirin 810 opracowany przez inżynierów Huawei. Układ okazał się bardzo mocny, a jego wydajność jest wyższa od Snapdragona 730.

Huawei kilka dni temu zaprezentowało swój najnowszy procesor Kirin 810, zaprojektowany do smartfonów ze średniej półki. Chiński producent zastosował go już w modelu Huawei nova 5, więc wiele osób chciałoby wiedzieć jak wygląda jego wydajność. Odpowiedzi na to pytanie dostarczył nam znany benchmark AnTuTu, który przetestował nowy układ.

Test przeprowadzono z użyciem smartfona Huawei nova 5, w którym nowy układ uzyskał aż 237 tys. punktów. Porównując go ze Snapdragonem 730 jest to wynik o około 13 procent lepszy, gdyż układ Qualcommu uzyskał w teście wynik 210 tys. punktów. Znacznie większą różnicę wydajności widzimy po zestawieniu z procesorem Kirin 710, która w tym wypadku wynosi aż 70 procent.

Równie interesujące wyniki przyniósł test GPU. W porównaniu do Snapdragona 730 jednostka graficzna nowego Kirina jest o 25 procent mocniejsza. A także jest aż trzykrotnie wydajniejsza od GPU zainstalowanego w układzie Kirin 710.

Pamiętajmy, że są to wyniki z benchmarka i w normalnym użytkowaniu, różnice w wydajności mogą nie być aż tak zauważalne. Wszystko zależy jednak od oprogramowania i tego, na ile uda się wykorzystać oferowaną przez procesor moc.

Kirin 810

Kirin 810

Źródło: Antutu.com

You may also like...