DJI Mavic Air 2: wyciekły szczegóły nowego drona

Brazylijskie źródła udostępniły nieco szczegółów technicznych nowego drona DJI Mavic Air 2. Opublikowano też zdjęcia prezentujące wygląd sprzętu.

Chińska firma DJI to największy na świecie producent dronów, wykorzystywanych do zabawy oraz profesjonalnej pracy. Przedsiębiorstwo pracuje obecnie nad kolejnym modelem o nazwie DJI Mavic Air 2, a nam udało się właśnie poznać jego szczegóły techniczne.

Dostarczyła je brazylijska agencja ANATEL zajmująca się dopuszczeniem do sprzedaży sprzętu z łącznością bezprzewodową. Nie tylko przedstawiła możliwości najnowszego gadżetu, lecz też opublikowała serię zdjęć prezentujących jego wygląd.

DJI Mavic Air 2

Jak widać na poniższych fotkach, jest to doskonale nam znana konstrukcja, wyposażona w cztery wirniki umieszczone na składanych ramionach. Taka budowa urządzenia znacznie ułatwia transport bezzałogowca. Po złożeniu dron zajmuje bowiem mniej miejsca, a tym samym jest mniejsze ryzyko uszkodzenia delikatnych wirników. Możemy go więc schować do plecaka i wyciągnąć tam, gdzie chcemy sfilmować coś z lotu ptaka lub zwyczajnie się pobawić.

DJI Mavic Air 2

ANATEL opublikowało również zdjęcia instrukcji nowego gadżetu. Z zamieszczonych tam informacji wynika, że dron osiągnie prędkość 0koło 68 km/h, a więc będzie całkiem szybkim sprzętem. Wbudowana w niego 48 MP kamera, pozwoli natomiast rejestrować obraz w rozdzielczości 4K i nagrywać świetne wideo.

Na pewno dużym atutem jest także czas pracy sprzętu. Z instrukcji wynika, że dron dostanie 3500 mAh akumulator, który według producenta wystarczy na 34 minuty lotu. Dokumenty prezentują również kontroler z miejscem na smartfona, podłączanym za pomocą złącza USB-C. Telefon umożliwi nam podgląd obrazu transmitowanego z wbudowanej w urządzenie kamery.

DJI Mavic Air 2

Oficjalna prezentacja DJI Mavic Air 2 odbędzie się prawdopodobnie 27 kwietnia. Wówczas poznamy dokładną specyfikację urządzenia, a także dowiemy się kiedy pojawi się w sprzedaży oraz w ile ma kosztować.

DJI Mavic Air 2

Źródło

You may also like...