Wiemy jaki 200 MP sensor znajdzie się w Samsungu Galaxy S23 Ultra

Ice Universe ujawniło jaki model 200 MP sensora obrazu trafi do najnowszego Samsunga Galaxy S23 Ultra. Będzie to ISOCELL HP2, nad którym pracuje koreańska marka.

Niedawno potwierdzono, że Samsung zamierza wprowadzić spore zmiany w aparatach modelu Galaxy S23 Ultra. Zamiast 108 MP sensora obrazu, koreańska marka planuje zainstalowanie w tylnym aparacie 200 MP sensora.

Wówczas nie ujawniono jeszcze nazwy nowego sensora, choć mówiło się, że na pewno nie będzie to czujnik ISOCELL HP1. Według nieoficjalnych doniesień, producent przygotuje bowiem jego zmodyfikowaną wersję.

Dziś Ice Universe postanowił nam dostarczyć więcej informacji na ten temat i zdradził, że będzie to sensor ISOCELL HP2. Na razie jest wciąż w fazie projektowania, jednak źródło twierdzi, że ma niemal 100 procentową pewność, iż ten właśnie czujnik trafi do topowego smartfona Samsunga.

Póki co jego specyfikacja techniczna pozostaje wciąż tajemnicą. Będziemy więc musieli poczekać, aż Samsung oficjalnie go zaprezentuje i wówczas poznamy jego pełne możliwości.

Ice Universe twierdzi jednak, że jego możliwości będą znacznie lepsze od czujnika ISOCELL HP1, który niebawem zadebiutuje w modelu Motorola Moto X30 Pro. A przypomnę, że ma on rozmiar 1/1.22″ i piksele w rozmiarze 0.64μm. Wyposażono go także w system łączenia pikseli 16 do 1. Można więc założyć, że S23 Ultra będzie mógł robić jeszcze lepsze zdjęcia.

Galaxy S23 Ultra

Źródło

You may also like...