Rogbid King nowoczesnym smartwatchem 4G z funkcją rozmów wideo

Już nie tylko smartfony umożliwiają rozmowy wideo. Taką funkcję coraz częściej oferują również smartwatche, takie jak model Rogbid King, który właśnie pojawił się w sprzedaży.

Kamera wideo jeszcze do niedawna była wyposażeniem, którego próżno było szukać w smartwatchu. To się jednak zmienia i na rynku zaczynają pojawiać się urządzenia wyposażone w tego typu akcesoria. Co więcej, niektóre modele mają wbudowaną nie jedną, lecz dwie kamery.

Zaliczymy do nich model Rogbid King, który właśnie pojawił się w sprzedaży w Chinach. To zegarek wzornictwem nawiązujący do Apple Watch, który oferuje całkiem niezłe wyposażenie, jak na tę półkę cenową. Producent zainstalował w nim bowiem 1,75″ wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 385 z matrycą IPS, który zapewnia wyraźny obraz oraz szerokie kąty widzenia.

Rogbid King to dwie kamery i łączność 4G

Niewątpliwe jedną z jego największych zalet jest slot na kartę nano-SIM oraz wsparcie technologii 4G. Mamy więc dostęp do sieci komórkowej i dzięki temu bezpośrednio z zegarka możemy prowadzić rozmowy wideo. Umożliwia nam to 5 MP przednia kamera, zainstalowana tuż nad wyświetlaczem. Obsługuje również funkcję Face Unlock, która w zaledwie 0,1 s odblokuje zegarek. Z boku mamy natomiast drugą kamerę, tym razem o rozdzielczości 8 MP, którą możemy wykorzystać do robienia zdjęć.

Zegarek oferuje nam także sporo funkcji związanych ze zdrowiem. Mamy wiec monitoring tętna, a także czujnik SpO2 mierzący saturację krwi. Szereg trybów sportowych pozwala śledzić nasze treningi oraz dostarcza dokładne statystki dotyczące postępów w ćwiczeniach. Nie zabrakło nawigacji GPS, a oprócz tego mamy do dyspozycji dyktafon, odtwarzacz muzyczny i aplikację prezentującą prognozę pogody. Producent dostarcza też ponad 100 tarcz, które umożliwiają dopasowanie wyglądu smartwatcha do indywidualnych preferencji użytkownika.

Rogbid King działa na systemie Android 9.1 i ma ceramiczną kopertę z certyfikatem wodoszczelności IP68 oraz silikonowy pasek. Jego bateria o pojemności 900 mAh wystarcza natomiast na dwa dni działała, zaś ładuje się około 90 minut.

Sprzęt można zamówić bezpośrednio na stronie producenta w promocyjnej cenie 119,99 dolarów. Po zakończeniu promocji trzeba będzie zapłacić za niego 299,99 dolarów.

Oczywiście jeśli chcielibyście mieć inny smartwatch, to na tej stronie znajdziecie bardzo szeroki wybór modeli.

Rogbid King

Źródło

You may also like...