Xiaomi prezentuje inteligentne buty sportowe

Chiński koncern Xiaomi, który produkuje już smartfony, telewizory 4, opaski fitness. A ostatnio zabiera się także za szybkie pożyczki, rozszerza swą ofertę o kolejny produkt. Na rynek wchodzą właśnie jej pierwsze inteligentne buty sportowe.

Powstały we współpracy z chińską firmą obuwniczą Li-Ning, która zajęła się wzornictwem produktu. Natomiast Xiaomi skupiło się na jego stronie technicznej.

Jeśli zastanawiacie się co też potrafi to niezwykłe obuwie, to wyjaśniam, że wyposażono je w technologię Bluetooth, a także wojskowej klasy chip wykrywający ruch. Dodatkowo buty są odporne na pot, wodę i zostały zaprojektowane w taki sposób, by znieść trudy codziennego użytkowania. Innymi słowy w przeciwieństwie do produktów wielu znanych firm, nie rozpadną się po kilku tygodniach, a producent zapewnia, że wbudowane czujniki będą funkcjonować przez ponad rok.

Sensory mają za zadanie zbierać dane o ilości wykonanych kroków, spalonych kalorii, a także gromadzić inne informacje związane z fitnessem, czym dotychczas zajmowały się opaski fitness, albo smartwatche.

Buty będzie można kupić w Chinach już od 20 lipca. Ich cena wyniesie w przeliczeniu od 120 do 240 zł w zależności od modelu.

inteligentne buty sportowe

inteligentne buty sportowe

inteligentne buty sportowe

inteligentne buty sportowe

inteligentne buty sportowe

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...