Solarna ładowarka cienka jak papier

Solarne ładowarki nie są szczególnie popularne, gdyż ich produkują zbyt mało energii, by można je było stosować do codziennego użytku. Jeśli jednak wybieramy się na wyprawę z dala od cywilizacji, taki gadżet może być bardzo przydatny.

Jednym z ciekawszych modeli solarnych ładowarek jest Solar Paper. Urządzenie jest niemal tak cienkie jak papier i niewiele większe od banknotu 2-dolarowego. Produkt wyposażono w ogniwa, które mogą produkować od 2,5 do 10 W energii w zależności od wersji, a jest ona następnie przekazywana do ładowanych urządzeń za pośrednictwem złącza USB.

Ładowarka posiada także niewielki wyświetlacz pokazujący jak wiele energii jest produkowanej w danej chwili, a najciekawszą jej funkcją jest to, że ogniwa fotowoltaniczne są mocowane na magnesy. Oznacza to, że można podpiąć dodatkowe ogniwa, zwiększając w ten sposób ilość produkowanego prądu. Plusem jest również to, że ładowarka jest wodoodporna, więc deszcz lub zalanie wodą jej nie zaszkodzi.

Solar Paper pojawi się w sklepach już we wrześniu i za wersję 5W zapłacimy 69 dolarów, 7,5W kosztować ma 99 dolarów, natomiast wersja 10W to wydatek 129 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...