Windows 10 wyświetla reklamy w menu start

Pomysł by oferować system Windows 10 za darmo dla użytkowników poprzednich wersji okienek, z punktu widzenia klienta jest bardzo dobry. Microsoft nie jest jednak organizacją charytatywną i musi to sobie w jakiś sposób odbić. Najlepiej poprzez sprzedaż aplikacji, dlatego w menu start zaczynają pojawiać się ich reklamy.

Ta nietypowa funkcja pojawiła się w najnowszym buildzie Windowsa 10 o numerze 10565, a jej zadaniem jest promować bezpośrednio w naszym menu start, aplikacje znajdujące się w Windows Store. Nowa opcja co jakiś czas sugeruje kolejną aplikację, która według Microsoftu może się nam spodobać i zachęcić do jej pobrania, a tym samym wydaniem pieniędzy, gdyż znaczna część aplikacji jest płatna.

Naturalnie sugestie można wyłączyć i wówczas nie będą się pokazywać. Skoro jednak inżynierowie giganta z Redmond włożyli tyle pracy w stworzenie tej funkcji, to można założyć, że Microsoft tak łatwo z niej nie zrezygnuje. I choć na razie promuje ona tylko aplikacje z Windows Store, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby zaczęła wyświetlać normalne reklamy i nie dałoby się jej wyłączyć.

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...