Sprzętowy klucz Google zabezpieczy nasze usługi

Sprzętowy klucz Titan, jest już dostępny dla wszystkich. Każdy pragnący zwiększyć poziom zabezpieczenia swych usług, może go kupić już za 50 dolarów.

Dwuskładnikowy system zabezpieczeń naszych internetowych usług nie jest już w stanie zagwarantować nam 100 procentowego bezpieczeństwa. Dodatkowe hasło wysyłane SMS’em, haker może bowiem łatwo przechwycić przy pomocy różnego rodzaju malware. Uzyska w ten sposób pełny dostęp do naszej poczty, mediów społecznościowych oraz innych serwisów.

Do użytku coraz częściej wchodzą więc sprzętowe klucze, a jeden z nich oferuje także Google. Produkt nazywa się Titan i dotychczas dostępny był tylko dla użytkowników usługi Google Cloud. Teraz jednak może go mieć każdy chętny w cenie 50 dolarów. Wystarczy tylko udać się do Google Store, gdzie można zakupić opisany produkt.

Titan działa jak dwuskładnikowe systemy autoryzacji użytkownika, lecz jest znacznie bezpieczniejszy. Dodatkowy klucz nie jest bowiem dosyłany, lecz znajduje się w kluczu, więc nie da się go w żaden sposób przechwycić. A można go wykorzystać do ochrony różnego rodzaju usług internetowych, gdyż daje pewność, że nikt się do nich nie włamie. Google jest tak pewne oferowanej technologii, że nakazało używanie go wszystkim pracownikom w siedzibie głównej, by w ten sposób zapobiec atakom phishingowym.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że taki sprzętowy klucz jest łatwo zgubić, a wtedy będziemy mieli problem.

Sprzętowy klucz

Źródło: Google.com

You may also like...