Windows 10 znowu instaluje się bez pozwolenia

Jeśli nie zamierzacie instalować na razie Windows 10, to lepiej wyłączcie automatyczne aktualizacje systemowe. Microsoft udostępnił bowiem poprawkę, która bez pozwolenia użytkownika instaluje na nim nowy system operacyjny.

Microsoft co chwila chwali się świetnymi wynikami instalacji Windowsa 10, który jest już obecny na ponad 200 mln urządzeń. Jest to efekt bardzo agresywnej strategii marketingowej, która wręcz na siłę wciska użytkownikom nowy system. Co gorsza, strategia ta została właśnie zaostrzona. Dzięki najnowszej aktualizacji systemowej, Windows 10 instaluje się na siłę.

Niektórzy użytkownicy komputerów, którzy nie wyłączają swych maszyn na noc donoszą, iż rano ze zdziwieniem zauważyli, że ich sprzęt ma już zainstalowanego Windowsa 10. Natomiast cała procedura przebiegła bez ich udziału, czy też zgody z ich strony. Jest to efekt najnowszej poprawki systemowej KB 3035583, która automatycznie inicjuje proces instalacji nowego systemu.

Microsoft wprawdzie zapewnia, że proces ten wymaga zgody użytkownika. Ale co innego twierdzą użytkownicy forum Reddit. Możemy więc sobie tylko wyobrazić ich zdenerwowanie, gdyż instalacja niektórym całkowicie rozwaliła konfigurację komputera. Nie mówiąc już o tym, że odbyła się na siłę.

Należy więc pamiętać, by jak najszybciej wyłączyć funkcję automatycznych aktualizacji. I po prostu przeczekać, aż skończy się roczny okres, w czasie którego Windows 10 oferowany jest jako darmowa aktualizacja. Warto też przypomnieć, że nie jest to pierwsza taka akcja ze zmuszaniem do instalacji systemu, gdyż Microsoft już wcześniej robił takie numery.

Windows 10

Źródło: Reddit.com

You may also like...