Galaxy S7 Mini konkurencją dla iPhone’a 5SE?

Po sporym sukcesie Galaxy S7, Samsung może planować wprowadzenie na rynek kolejnego modelu z tej rodziny z przydomkiem Mini, który będzie przeznaczony dla mniej majętnego klienta i ma być bezpośrednim rywalem dla iPhone’a 5SE.

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja Apple, na której zaprezentowane zostaną najnowsze produkty amerykańskiego koncernu, w tym także iPhone 5SE, czyli 4-calowa oraz znacznie tańsza wersja popularnego smartfona.W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że Samsung już planuje rywala dla tego modelu i pracuje ponoć nad Galaxy S7 Mini, który będzie mniejszą wersją najnowszego flagowca. Mniejszy nie oznacza jednak, że będzie od niego słabszy. Galaxy S7 Mini posiadać ma te same procesory Qualcomm Snapdragon 820 lub Exynos 8890, a także 4,7″ ekran 720p. Niższa rozdzielczość ekranu oraz wydajny procesor oznaczają, że wydajność sprzętu będzie znakomita.

Zobacz najtańsze smartfony

Póki co są to oczywiście tylko plotki i dopóki nie uzyskamy oficjalnego potwierdzenia od producenta, należy podchodzić do nich z rezerwą. Jeśli jednak specyfikacja techniczna urządzenia się potwierdzi, a cena będzie odpowiednio niska, to będziemy mieli kolejny sukces.

Źródło: Thedroidguy.comYou may also like...