Windows 7 zaczął odliczać czas do końca wsparcia

Microsoft udostępniło posiadaczom systemu Windows 7 nową aktualizację. Przypomina im o zbliżającym się końcu wsparcia tego systemu, które zaplanowano na 14 stycznia przyszłego roku.

Żadne oprogramowanie nie będzie działać wiecznie i po pewnym czasie utraci wsparcie producenta. Dla użytkownika oznacza to konieczność przesiadki na nową wersję programu, oferującą lepszą funkcjonalność i większy poziom bezpieczeństwa. Taka przesiadka już niebawem czeka na użytkowników systemu Windows 7, który już wkrótce oficjalnie utraci wsparcie producenta.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jego system niebawem przestanie być bezpieczny. Microsoft przygotował więc nową poprawkę, która wyświetla na ekranie specjalny komunikat. Informuje on użytkownika o zbliżającym się zakończeniu wsparcia i zachęca do przesiadki na Windowsa 10. System wprowadzony na rynek w październiku 2009 roku, po 14 stycznia 2020 przestanie bowiem otrzymywać jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa. Nie będzie więc chroniony przed atakami z zewnątrz.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich użytkowników. Microsoft oferuje bowiem przedsiębiorcom płatne wydłużenie wsparcia. Nie jest to usługa tania, ale w przypadku firm posiadających setki stanowisk pracy, może być to bardziej opłacalne i niż przesiadka na nową platformę.

Windows 7

Źródło: Microsoft.com

You may also like...