Windows Phone bez aplikacji do YouTube

Mogłoby się wydawać, że Google lubi się z Microsoftem, gdyż współpraca obu gigantów zapewnia im wzajemne korzyści. Niestety Google uznało, że współpraca nie jest tak korzystna, dlatego zdecydowała się na ruch, który prawdopodobnie popsuje relacje obu firm.

Firma chce zablokować systemowi Windows Phone dostęp do aplikacji przeznaczonej do oglądania filmów na YouTube. Program w Windows Phone Marketplace będzie dostępny tylko do 22 maja, a potem zostanie stamtąd usunięty.

Oficjalną przyczyną tej decyzji jest ponoć fakt, że aplikacja stworzona przez Microsoft i zaktualizowana kilka dni temu pozwala pobierać materiały z YouTube i zapisywać je w pamięci telefonu, a tego Google bardzo nie lubi. Po drugie aplikacja nie wyświetla reklam doklejanych zwyczajowo do filmów zamieszczanych na tym portalu, a tego Google nie lubi jeszcze bardziej, ponieważ nie może na tym zarabiać.

Sytuacja jest patowa, ponieważ Microsoft chciałby stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację, jednakże Google mu to uniemożliwia blokując pełny dostęp do API.

Źródło: Geek.com

You may also like...