Wirtualna rzeczywistość ułatwi zwalnianie pracowników

Firma Talespin opracowała technologię, dzięki której zwalanie pracowników stanie się dużo łatwiejsze. Jej pomysł wykorzystuje w tym celu rzeczywistość wirtualną.

Bycie szefem nie jest łatwe, gdyż wymaga podejmowania trudnych decyzji, które nie zawsze przypadną do gustu podwładnym. Czasem trzeba też kogoś zwolnić, gdyż niewłaściwie wykonuje swe obowiązki lub firma ma przejściowe trudności. To zadanie nigdy nie jest łatwe, szczególnie jeśli ktoś pracuje już bardzo długo i przyjaźnimy się z nim poza pracą.

Firma Talespin opracowała jednak technologię, która może w tym pomóc. Przedsiębiorstwo stworzyło wirtualnego pracownika o imieniu Barry, na którym można poćwiczyć zwolnienie. W ten sposób jako szef możemy przygotować sobie odpowiednie słowa, które następnie wykorzystamy w prawdziwym świecie.

Wbrew pozorom Barry nie jest zwykłą kukłą, która będzie stała przed nami jak słup soli. Postać przygotowano w taki sposób, by zapewnić odpowiedni realizm całej sytuacji. Barry reaguje więc odpowiednio do naszego zachowania. Jeśli więc będziemy zbyt dosadni, okaże nam to, a jeśli podejdziemy do tego niewłaściwie, jego postać zacznie krzyczeć i robić sceny.

Wbrew pozorom takie narzędzie może być bardzo przydatne. Utrata pracy jest dla zwalnianej osoby z pewnością bardzo przygnębiająca, więc istotne byłoby zrobić to w jak najłagodniejszy sposób, unikając przy tym dramatu. Z poniższego wideo dowiecie się dokładniej jak to funkcjonuje.

Talespin

Źródło: Talespin.company

You may also like...