Wirtualny portfel Bitcoinów okradziony przez hakerów

Inwestowanie w Bitcoiny to bardzo ryzykowna gra, którą można przyrównać do hazardu. Nie tylko można stracić na wahaniach kursu tej waluty powodowanych m.in. zamykaniem podziemnych bazarów, lecz także mogą je skraść hakerzy.

Kilka dni temu z wirtualnego portfela inputs.io, w którym właściciele trzymają swe monety, wyparowały Bitoiny o wartości ponad 1,8 miliona dolarów, należące do ponad 4 tysięcy osób. Ukradli je hakerzy, którym udało się pokonać zabezpieczenia usługi i wyprowadzić stamtąd niemałą kwotę.

Incydent może jeszcze bardziej zniechęcić ludzi do inwestowania w Bitcoiny, ponieważ pokazuje, że można sporo na tym stracić. Inputs.io był bardzo popularnym portfelem ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. W środowisku był określany mianem najbezpieczniejszego portfela Bitoinów, a tymczasem hakerzy bez trudu się tam włamali i wyprowadzili sporą gotówkę.

Śledztwo wykazało, że do ataku wykorzystano stare konta pocztowe, dzięki którym odkryto lukę pozwalającą wejść na serwer. Właścicielowi portfela udało się odzyskać jedynie niewielki ułamek skradzionej kwoty i nie ma teraz z czego pokryć strat. Oferuje jedynie zwrot małej części przechowywanych pieniędzy oraz bezwartościowe przeprosiny.

Skoro najbezpieczniejszy portfel Bitcoinów został shackowany, to bezpieczniej będzie po prostu nie inwestować w tę walutę.

Źródło: Inputs.io

You may also like...