Wkrótce premiera HTC U Ultra w szafirowej wersji

Od 18 kwietnia będzie można kupić w Europie drugi z wariantów flagowego smartfona HTC U Ultra. Chodzi o model, w którym wyświetlacz chroniony jest nie Gorilla Glass 5, lecz prawdziwym szafirowym szkłem.

Szafir to jeden z najtwardszych minerałów dostępnych na naszej planecie, więc bardzo szybko został wykorzystany przez producentów zegarków. W smartfonach stosowany jest rzadziej, ale też czasem można spotkać urządzenia, których wyświetlacze są nim chronione.Jednym z nich jest HTC U Ultra, który niedawno pojawił się w sprzedaży. Model ten został stworzony w dwóch wariantach. Pierwszy z nich ma wyświetlacz chroniony standardowym Gorilla Glass 5 i posiada 64 GB pamięci użytkowej. Drugi model ma 128 GB pamięci użytkowej oraz ekran pokryty szafirem, który jest znacznie wytrzymalszy, ale przy tym dużo droższy.

Szafirowy model do europejskich sklepów trafi 18 kwietnia, lecz trzeba będzie zapłacić za nieco zdecydowanie więcej niż za standardowy model. Zwykły kosztuje bowiem 699 euro, natomiast wersję szafirową wyceniono na aż 849 euro.

Pytanie czy warto płacić 150 euro za wytrzymalszą ochronę ekranu. Owszem, szafiru nie da się zarysować niczym innym niż diamentem, gdyż jest to materiał o 9 punktach twardości w skali Mohsa. Ale za mniejsze pieniądze można kupić dobre szkło hartowane, które również będzie świetnie chronić nasz sprzęt.

Źródło: Winfuture.de

You may also like...