Powiadomienia w Android O z trybem samozniszczenia

Android O, najnowsza wersja mobilnej platformy, wprawdzie nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale mimo to zaczynamy ją coraz lepiej poznawać. Najnowsze wieści sugerują spore zmiany w systemie powiadomień.

Każdy z nas otrzymuje mnóstwo powiadomień. Pochodzą one m.in., z portali społecznościowych, bez których w dzisiejszych czasach wielu nie wyobraża sobie życia, z zainstalowanych aplikacji, czy też ze skrzynki pocztowej, informując o nowych emailach.Czasem jest ich tak dużo, że część z nich może umknąć naszej uwadze i nie będziemy mogli się z nimi zapoznać. W najnowszym Androidzie O, Google zamierza więc wzbogacić system powiadomień o funkcję ich samozniszczenia. Chodzi o to, by można było ustawić okres czasu, po którym powiadomienie zostanie automatycznie usunięte z naszego telefonu.

Jeśli na przykład otrzymamy powiadomienie o nadchodzącym wydarzeniu, które ma się dziś odbyć, a zauważymy je dopiero jutro, to i tak będzie już za późno, by wiadomość do czegoś się nam przydała, więc taki system automatycznego ich usuwania może być przydatny. To może być również świetne narzędzie dla sprzedawców organizujących błyskawicznie wyprzedaże, które potrwają przez maksymalnie dwie godziny. Po jej zakończeniu powiadomienie automatyczne się usunie.

Nie jest to oczywiście funkcja przełomowa, ale może być bardzo przydatna, pozwalając wprowadzić więcej ładu do naszego systemu powiadomień.

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...