Wnętrze iPhone SE ujawnia podobieństwa do iPhone’a 8

Chińska firma Ao Technology rozłożyła na czynniki pierwsze nowy iPhone SE. Sprawdzian wykazał, że jego podzespoły są niemal identyczne jak w iPhone 8.

Po kilkuletnim oczekiwaniu, Apple wreszcie wprowadziło do sprzedaży następcę budżetowego modelu iPhone SE. Dzięki niskiej cenie oraz niezłemu wyposażeniu, nowy sprzęt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W wielu krajach pierwsza partia błyskawicznie się wyprzedzała, a okres oczekiwania na realizację zamówienia dochodzi niemal do połowy maja.

Nowy iPhone SE wzbudza duże zainteresowanie, a producent wcale nie ukrywa, że inspiracją dla niego jest model iPhone 8. Chiński serwis telefonów Ao Technology, postanowił zweryfikować na ile prawdziwe są te doniesienia i rozłożył sprzęt na czynniki pierwsze.

Już samo spojrzenie na wygląd zewnętrzny wskazuje, że produkt jest odświeżoną wersją kilkuletniego modelu, zaś wnętrze tylko to potwierdza. Ao Technology odkryło, że Apple przeniosło do nowego smartfona nie tylko wyświetlacz, ale też całą płytę główną, aczkolwiek wprowadziło w niej pewne zmiany.

nowy iPhone SE

Jedną z nich jest m.in., procesor Apple A13 zapożyczony z iPhone’a 11, zapewniający sprzętowi bardzo dużą wydajność jak na model budżetowy. Kolejną zmianą jest rozmiar pamięci RAM, której iPhone 8 miał tylko 2 GB. W nowym sprzęcie znajdziemy jej natomiast 3 GB, co zapewnia płynniejszą pracę wielozadaniową. Dodatkowo mamy też do dyspozycji Bluetooth 5.0 oraz WiFi 6.

Można więc powiedzieć, że projektując nowy iPhone SE, Apple wzięło po prostu komponenty, które miało w magazynach i stworzyło smartfona. Jak widać tak naprawdę nie jest to całkowicie nowy sprzęt. Mimo to, cena wynosząca nieco ponad 2000 zł, w odniesieniu do oferowanych możliwości jest bardzo zachęcająca.

Źródło

You may also like...