Wodoodporna obudowa i czytnik kart microSD w Galaxy S7

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge odbędzie się 21 lutego, lecz internetowe źródła wciąż karmią nas kolejnymi doniesieniami na temat nadchodzących produktów. Nowe informacje pochodzące od wiarygodnego źródła wskazują, że oba modele będą wodoodporne, otrzymają czytniki kart microSD oraz większe baterie.

Źródłem najnowszych doniesień o nadchodzących smarfonach Samsunga jest Evan Blass, znany także jako @evleaks, który w przeszłości wielokrotnie dostarczał wielu wiarygodnych informacji o nowych produktach, więc nie mamy powodu by mu nie wierzyć. A co mówi na ich temat?

Jego zdaniem Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge będą wreszcie wodoodporne. Nabywcy flagowców Samsunga domagają się tego już od modelu Galaxy S5, jednak producent dotychczas nie spełnił ich żądań, więc teraz będzie ku temu idealna okazja. Smartfon ma spełniać warunki standardu IP67, co oznacza nie tylko odporność na wodę, ale również na pył.

Zobacz najtańsze smartfony

Dobrą wiadomością jest natomiast większa bateria. Większość posiadaczy Galaxy S6 narzeka na zbyt mały akumulator, którzy nawet przy średniej intensywności użytkowania, wymaga doładowywania w ciągu dnia i trzeba ze sobą nosić jakiś dobry powerbank. W Galaxy S7 bateria ma mieć pojemność 3000 mAh, natomiast w Galaxy S7 Edge będzie jeszcze większa i jej pojemność wyniesie 3600 mAh. To dużą różnicą, gdyż obecne modele mają mikroskopijne wręcz baterie o pojemnościach odpowiednio 2550 mAh oraz 2600 mAh. Niestety nie da się jej wymienić, ale za to pełne naładowanie w przypadku Galaxy S7 potrwa 2 godziny oraz 2,2 godziny w Galaxy S7 Edge.

Kolejną dobra wiadomością jest obecność czytnika kart pamięci microSD, który znajdzie się w S7 i S7 Edge, a którego brakowało w Galaxy S6.

Galaxy S7 będzie mieć ekran 5,1″ QHD, zaś Galaxy S7 Edge 5,5″. Oba modele otrzymają też funkcję o nazwie Always On Display, która wyświetlanie na ekranie przez cały czas niektórych informacji. Będzie to możliwe dzięki temu, że panele AMOLED nie zużywają dużo energii gdy wyświetlają czarne piksele. Informacja będzie więc wyświetlana na czarnym ekranie pikselami w nieco jaśniejszym odcieniu od tła, więc nie będzie to mieć istotnego wpływu na baterię.

Dużo energii może natomiast potrzebować procesor, którym będzie Snapdragon 820 oraz Exynox 8890 w zależności od wersji. Smarttfon otrzyma także 4 GB RAM oraz 32/64 GB pamięci użytkowej, jak również modem LTE Cat.9.

Przednia kamera w obu modelach będzie mieć rozdzielczość 6 Mpix, natomiast główny aparat otrzyma dwa moduły z matrycą 12 MPix i sensorem Samsung Britecell 1/2″, który zostanie połączony z soczewką o przesłonie f/1.7, która powinna przydać się szczególnie podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.

Powyższe informacje nie są rzecz jasna oficjalne, ale można je traktować jako bardzo prawdopodobne.

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...