Wyrusz kosmos balonem i zobacz piękno naszej planety

World View jest kolejną firmą, która oferuje kosmiczną turystykę. Przedsiębiorstwo chce wysyłać pasażerów na skraj kosmosu za pomocą specjalnych balonów stratosferycznych.

Blue Origin oraz SpaceX nie są jedynymi przedsiębiorstwami oferującymi ludziom możliwość wzniesienia się w przestrzeń kosmiczną. Kolejną firmą, która wychodzi do klientów z podobną ofertą jest World View, lider w branży balonów stratosferycznych.

Przedsiębiorstwo poinformowało właśnie o rozszerzeniu swych usług o kosmiczną turystykę. Zamierza zabierać pasażerów tuż poza ziemską atmosferę oferując najdłuższe, a przy tym najbardziej przystępne cenowo podróże.

World View

Konkurencja za podobne podróże życzy sobie ogromne pieniądze. Na przykład SpaceX podróż zrealizowaną w ramach zakończonej niedawno misji Inspiration4, wyceniło na kilka milionów dolarów. World View zaoferuje natomiast podobne doświadczenia za ułamek tej kwoty. Firma twierdzi, że podróż na skraj atmosfery w kapsule zawieszonej pod balonem, będzie kosztowała jedynie 50 tys. dolarów. Aby zarezerwować miejsce, klient będzie musiał złożyć depozyt w wysokości 500 dolarów.

Firma zapewnia również, że oferuje elastyczne opcje finansowania dla osób, których nie stać na zapłacenie jednorazowo 50 tys. dolarów. Na komercyjne loty trzeba będzie jednak trochę poczekać, gdyż zaplanowano je na początek 2024 roku. Tymczasem inauguracyjny lot zarezerwowała już firma Space for Humanity.

Firma planuje realizować loty z portów kosmicznych rozmieszczonych na całym świecie. Lokalizacje obejmują m.in., Wielki Kanion, Wielką Rafę Koralową, Serengeti w Kenii, Norwegię, Brazylię, Egipt, a także Mongolię.

Podróż składa się z pięciodniowego doświadczenia, w tym wycieczek z portów kosmicznych, które umożliwiają pasażerom poznanie ciekawych miejsc. W każdym locie weźmie udział ośmiu pasażerów oraz dwóch członków załogi. Kapsuły wzniosą się natomiast na wysokość około 36 km, zaś lot potrwa od 6 do 12 godzin.

Źródło

You may also like...