Wszystkie Galaxy A (2017) będą wodoszczelne

Do tej pory mówiło się, że tylko nowy Galaxy A7 (2017) może mieć certyfikat IP68 oznaczający obudowę odporną na wodę i pył. Najnowsze wieści sugerują jednak, że ta cecha będzie obejmować wszystkie modele z nowej rodziny.

Samsung przygotowuje nam kolejną generację smartfonów z rodziny Galaxy A (2017), w których planuje wprowadzić kilka zmian podnoszących jej atrakcyjność. Jedną z nich mogą być wodoszczelne obudowy.Jeszcze do niedawna sugerowano, że odporność na wodę będzie mieć tylko jeden model z nowej rodziny, mianowicie Galaxy A7 (2017). Najnowsze doniesienia mówią jednak, że na nim się nie skończy. Samsung wprawdzie jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził, ale zrobiła to za niego irańska witryna Toranji.ir.

Jej redaktorzy twierdzą, że modele Galaxy A3, Galaxy A5 oraz Galaxy A7 będą mieć certyfikat IP68. Oznacza on, że urządzenie może spędzić do 30 minut pod wodą, na głębokości 150 cm. Jest także zabezpieczone przed pyłem i piaskiem. Co prawda takie zabezpieczenie nie pozwoli na nurkowanie, ale na pewno będzie można z takim sprzętem pływać, a jeśli przypadkiem wpadnie nam do toalety, nie oznacza definitywnego zniszczenia telefonu.Nowe smartfony otrzymają także porty USB-C, jak również większe baterie. W modelu Galaxy A3 znajdzie się akumulator 3000 mAh, czyli o 700 mAh większy od ubiegłorocznej wersji. Telefon dostanie też 4,7″ ekran 720p, a więc bateria powinna wystarczyć na dwa dni normalnego użytkowania.

Galaxy A7 (2017) otrzymały także nieco zmienione wzornictwo, a ich krawędzie stały się bardziej zaokrąglone, jak w przypadku Galaxy S7. Mimo wcześniejszych doniesień, modele te nie będą jednak mieć ekranów o zakrzywionych krawędziach, gdyż producent na razie zamierza zachować takie wyświetlacze dla flagowych modeli. Znajdziemy w nich natomiast oba aparaty z sensorami 16 Mpix.

Nowe modele mają być dostępne w kolorze czarnym, srebrnym, złotym oraz rose gold, ale na razie nie wiadomo kiedy trafią na sklepowe półki.

Źródło: Toranji.ir

You may also like...