Wszystkie Nokie dostaną system Android 9 Pie

HMD Global po raz kolejny potwierdziło, że wszystkie jego smartfony otrzymają system Android 9 Pie. Nie wiadomo jednak kiedy rozpocznie się dystrybucja.

Producenci zaczynają powoli podawać listę urządzeń, które mogą spodziewać się aktualizacji do systemu Android 9 Pie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie wszystkie modele otrzymają nowe oprogramowanie. W znacznie lepszej sytuacji są natomiast użytkownicy smartfonów z rodziny Nokia.

HMD Global potwierdziło właśnie na Twitterze, że wszystkie jego smartfony dostaną nowy system. Oznacza to, że nowy Android trafi na Nokie 3, 5, 6, oraz 8. Nieco inna sprawa jest z modelem Nokia 7 Plus. Ale ten produkt należy do programu Android One, który ma zagwarantowane aktualizacje przez dwa lata od premiery. Oznacza to więc, że również ten model powinien dostać najnowszą wersję Androida.

Firma nie zdradza jednak kiedy rozpocznie się dystrybucja aktualizacji, ale raczej nie każe zbyt długo czekać swym klientom, gdyż konkurencja nie śpi. Niektórzy producenci, jak Sony, zapowiadają udostępnienie nowego systemu już od września, inni natomiast obiecują, że będzie gotowy na grudzień. HMD Global zazwyczaj dość szybko aktualizowało swe smartfony, więc i tym razem powinno to pójść tak samo sprawnie.

Android 9 Pie

Źródło: Twitter.com

You may also like...