iPhone 7 i 7 Plus mają problem boot loopem

Użytkownicy smartfonów Apple mają kolejny problem ze swym sprzętem. Modele iPhone 7 oraz 7 Plus zaczynają wpadać w boot loop, co uniemożliwia korzystanie z telefonu.

W ostatnim czasie pojawia się sporo problemów technicznych związanych ze sprzętem Apple. Najbardziej pamiętnym była kwestia baterii w modelach iPhone 6, które ulegały powolnej degradacji. Producent z tego powodu zdecydował się na ograniczenie wydajności sprzętu, co skończyło się niemałą aferę.

Nie jest to bynajmniej jedyny kłopot z tymi urządzeniami. Tym razem problemy dotknęły poprzednią generację urządzeń, mianowicie iPhone 7 oraz 7 Plus. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej doniesień na temat konieczności naprawy sprzętu, którego z niewyjaśnionych przyczyn dotknał boot loop. Takie doniesienia podchodzą również z serwisów, do których trafia coraz większa liczba urządzeń. Użytkownicy szukający pomocy twierdzą, że problem zaczyna się od zawieszania się telefonu. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że sprzętu nie da się już włączyć, a proces jego uruchamiania zatrzymuje się na logotypie producenta.

Nie jest to pierwsza tego typu usterka dotykająca sprzętu amerykańskiej firmy. Kilka lat temu to samo działo się z modelami iPhone 6 oraz 6 Plus.

Dokładna przyczyna usterki nie jest jeszcze znana. Niektóre serwisy uważają, że mogły ją spowodować upadki telefonu na ziemię. Inne skłaniają się jednak ku tezie, że smartfony zaczynają się wyginać co powoduje problemy z elektroniką. Na szczęście naprawa tego nie jest zbyt droga, gdyż serwisy za taką usługę życzą sobie 100-150 dolarów.

iPhone 7

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...