Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy A6

Od kilku tygodni pojawiały się plotki wskazujące, iż Samsung szykuje nowe smartfony ze średniej półki, mianowicie Galaxy A6 i A6+. Do sieci wyciekła właśnie oficjalna specyfikacja tych modeli, pokazująca nam czego możemy po nich oczekiwać.

Choć topowe smartfony Samsunga sprzedają się całkiem nieźle, to największym zainteresowaniem cieszą się modele ze średniej półki. Dlatego producent rozszerza ich ofertę o Galaxy A6 oraz A6+, których specyfikację techniczną właśnie poznaliśmy. Ujawnił ją Samsung Indonesia, więc można uznać, że jest w pełni oficjalna i takie wyposażenie będą mieć smartfony gdy wejdą do sprzedaży.

Z wyglądu oba modele są praktycznie identyczne, choć oczywiście różnią się rozmiarami. Oba posiadają wyświetlacz Infinity Display, lecz w przeciwieństwie do flagowców, ich ekrany są płaskie i nadal otacza je niewielka ramkę.

W modelu A6 wyświetlacz ma 5,6″ i proporcje 18.5:9, zaś jego rozdzielczość wynosi 1480 x 720 pikseli. Jego sercem jest procesor Exynos 7870, połączony z 3 lub 4 GB RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci użytkowej. Zdjęcia możemy wykonywać 16 MP aparatem z przysłoną f/1.7, zaś przedni aparat ma 16 MP matrycę z przysłoną f/1.9. Sprzęt posiada także technologię bezprzewodowej łączności Bluetooth 4.2 oraz baterię 3000 mAh.

A6+ dysponuje 6-calowym ekranem o rozdzielczości 2220 x 1080 pikseli, także o proporcjach 18.5:9, a jego sercem jest Snapdragon 450. Ten model również oferuje do wyboru 3 lub 4 GB RAM i 32/64 GB pamięci użytkowej. Na tylnym panelu znajdziemy natomiast podwójny aparat z matrycami 16 MP oraz 5 MP, zaś przedni aparat ma aż 24 MP z przysłoną f/1.9 oraz własną lampą błyskową. Technologia Bluetooth jest tutaj w wersji 5.0, zaś bateria ma nieco większą pojemność 3500 mAh.

Oba modele będą też obsługiwać technologię audio Dolby Atmos oraz dostaną funkcje Bixby Home i Bixby Vision. Ich premiera odbędzie się w maju, lecz na razie nie wiadomo kiedy trafią na rynek oraz ile będzie trzeba za nie zapłacić.

Galaxy A6

Galaxy A6

Galaxy A6

Źródło: Slashgear.com

You may also like...