Problem notcha rozwiązany. Koncepcyjny Vivo Apex trafi jednak do sprzedaży

Kilka miesięcy temu firma Vivo zaprezentowała koncepcyjny smartfon o nazwie Vivo Apex. Model z wyświetlaczem zajmującym cały przedni panel, wkrótce trafi jednak do sprzedaży. Jego premiera odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Producenci smartfonów jakiś czas temu przyjęli nową strategię zakładającą powiększanie wyświetlaczy, bez zwiększania rozmiaru całego sprzętu. Problem w tym, że ekran nie może zajmować całego przedniego panelu, gdyż gdzieś trzeba umieścić głośnik, przednią kamerę oraz sensory. Wymyślono więc notcha, czyli charakterystyczne wcięcie w górnej części wyświetlacza, pozwalające ukryć komponenty. Po raz pierwszy zastosowano go w Essential Phone, a potem dostał go także iPhone X.

Nie wszystkim to jednak pasuje i wielu użytkownikom nie podoba się taki element wyposażenia. Firmie Vivo również, dlatego parę miesięcy temu zaprezentowała koncepcyjny model Vivo Apex, rozwiązujący problem notcha. Smartfon posiada bowiem ekran zajmujący cały przedni panel, w który dodatkowo wbudowano czytnik linii papilarnych. Przednia kamera, wysuwa się natomiast z obudowy gdy chcemy jej użyć.

Dotychczas sądzono, że smartfon pozostanie tylko projektem, tym bardziej że producent nie wyrażał chęci wprowadzenia go na rynek. Wygląda jednak na to, że zmienił zdanie i już w przyszłym miesiącu sprzęt trafi do sprzedaży. Jego premiera odbędzie się 12 czerwca w Szanghaju.

Trudno jednak powiedzieć, czy Vivo Apex pojawi się także poza Chinami. Biorąc jednak pod uwagę jak nowatorskie rozwiązania w nim zastosowano, producent raczej nie będzie ograniczał się tylko do jednego rynku.

Vivo Apex

Vivo Apex

Źródło: Slashgear.com

You may also like...