Majowa poprawka bezpieczeństwa trafiła na smartfony Samsunga

Koreański koncern rozpoczął dystrybucję majowej poprawki bezpieczeństwa, dla kilku modeli smartfonów. Otrzymały ją smartfony Samsunga, takie jak Galaxy A8+, Galaxy S8 i S8+, a także Galaxy J1 mini Prime.

Użytkownicy smartfonów koreańskiej marki, mogą już instalować na swym sprzęcie majową poprawkę bezpieczeństwa. Tym razem aktualizacja zawiera poprawki do sześciu krytycznych luk systemu Android, a także kilku stanowiących nieco mniejsze zagrożenie. Znajdziemy w niej również poprawki do siedmiu luk obecnych w firmowym oprogramowaniu smartfonów.

Aktualizacje dostępne są dla kilku modeli, a ich działanie zależy do tego, do jakiego sprzętu są przeznaczone. Na przykład poprawka dla Galaxy S8 i S8+, której dystrybucja rozpoczęła się w Chinach, poprawia stabilność Bixby i WeChat. Likwiduje także bug, który powodował, iż wykonane zdjęcia nie zapisywały się w galerii. W przypadku modelu Galaxy A8+ aktualizacja dostępna jest w Nepalu, Sri Lance oraz Bangladeszu. A poprawia ona ogólną wydajność sprzętu.

Dystrybucja poprawki dla także Galaxy J1 mini Prime rozpoczęła się natomiast od Egiptu. Ttrochę więc potrwa, zanim trafi ona również do Polski, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

smartfony Samsunga

Źródło: Sammobile.com

You may also like...