Wyciekła specyfikacja laptopa Huawei z procesorem Kirin

Do sieci wyciekła specyfikacja pierwszego laptopa Huawei z procesorem Kirin. Model Qingyun L410 będzie miał na pokładzie układ Kirin 990 z 8 GB RAM oraz system Deepin OS 20.

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia mówiące iż Huawei pracuje nad kilkoma komputerami oraz laptopami wyposażonymi we własny procesor Kirin. Koncern zdążył już potwierdzić jednego desktopa posiadającego układ HiSilicon ARM, a teraz poznaliśmy kilka szczegółów technicznych dotyczących pierwszego laptopa – Qingyun L410.

W chińskich mediach społecznościowych pojawił się bowiem przeciek zdradzający kluczowe elementy wyposażenia nowego sprzętu. Opublikowano zdjęcie przedstawiające rzekome opakowanie sprzętu, na którym widnieje naklejka z parametrami. Według niej sercem laptopa jest procesor Kirin 990 doskonale znany z topowych smartfonów chińskiej marki, który współpracuje z 8 GB RAM.

Na pokładzie komputera znajdzie się ponadto 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. Natomiast dokumenty oraz inne pliki, użytkownik będzie mógł zapisać na 512 GB dysku SSD.

Początkowo funkcjonalność laptopowi zapewni system Deepin OS 20 oparty na Linuksie. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości producent umożliwi przejście na własny system HarmonyOS. Firma chce bowiem wykorzystać go w jak największej liczbie urządzeń, więc logicznym krokiem będzie zaoferowanie go również w laptopach.

Atutem tego sprzętu może być również technologia 5G, jako że procesor Kirin 990 ma wbudowany obsługujący ją modem.

Nie wiemy na razie kiedy Qingyun L410 pojawi się na rynku oraz ile będzie kosztował. Można jednak śmiało założyć, że najpierw producent zaoferuje go w Chinach i dopiero w przyszłości wprowadzi na pozostałe rynki.

Qingyun L410

Źródło

You may also like...