Wyciekła specyfikacja Sony Xperia Z2 Tablet

Mimo, że do rozpoczęcia targów Mobile World Congress można już odliczać godziny, nie musimy czekać, by poznać specyfikacje techniczne niektórych urządzeń, które zostaną tam pokazane.

Dzięki @evleaks już teraz poznaliśmy specyfikację najnowszego tabletu japońskiego koncernu Sony – Xperia Z2 Tablet. Według źródła, urządzenie zostanie wyposażone w ekran Triluminos o przekątnej 10,1-cala oraz rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Jego sercem będzie natomiast Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz, wspomagany przez aż 3 GB pamięci operacyjnej, jak również 16 GB ROM, które użytkownik będzie mógł rozszerzyć kartą microSD.

Wprawdzie tablet to nie smartfon i tutaj kamery mają znacznie mniejsze znaczenie, ale to nie znaczy, że ich tu nie ma. Wręcz przeciwnie, do zdjęć i filmów służy 8 Mpix kamera tylna, natomiast wideorozmowy możemy prowadzić przy pomocy 2 Mpix kamery przedniej.

Xperia Z2 Tablet zostanie wyposażona w bardzo pojemny akumulator 6000 mAh, który powinien zapewnić wiele godzin działania nawet przy maksymalnym wykorzystaniu urządzenia, którym zarządzać ma najnowszy Android 4.4 KitKat.

Cenę tabletu oraz jego datę premiery, poznamy już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Twitter.com

You may also like...