Galaxy Note 7 z ciekawym systemem oszczędzania energii

Najnowszy smartfon Samsunga zostanie wyposażony w baterię o pojemności 3500 mAh. Zważywszy na osiągi procesora oraz wielkość ekranu można by mieć obawy co do długości czasu pracy. Producent stworzył jednak bardzo interesujący system oszczędzania energii.

W nowoczesnych smartfonach bateria zawsze jest zbyt mała i w zależności od intensywności korzystania ze sprzętu, trzeba go czasem doładowywać w ciągu dnia. Producenci stosują więc systemy oszczędzania energii i ten który znajdzie się w Galaxy Note 7 może być bardzo efektywny.Zwykle systemy oszczędzania energii ograniczają jasność wyświetlacza oraz wydajność procesora. W Galaxy Note 7 będzie to znacznie bardziej zaawansowana opcja, która dodatkowo obniży rozdzielczość wyświetlacza. Nie zawsze potrzebujemy pełnych 2560 x 1440 pikseli, więc w zależności od ustawień, rozdzielczość może zostać zmniejszona na 1080p lub nawet 720p. Sprzęt posiadać ma kilka trybów ustawień oszczędzania energii, przy czym każdy z nich będzie można dopasować do własnych preferencji.

Producent ostrzega jednak, przy większych poziomach oszczędzania aktywujących niższą rozdzielczość, niektóre aplikacje i opcje mogą nie być dostępne. Najlepszym kompromisem pomiędzy wydajnością baterii i osiągami może być jednak tryb 1080p.

Na razie jednak nie wiadomo ile godzin działania zyskamy przełączając rozdzielczość na niższą, więc będziemy musieli poczekać na niezależne testy, które dadzą nam odpowiedź na to pytanie.

Źródło: Androidgalaxys.netYou may also like...